Żyj w Obfitości 2017

22 Kwietnia 2017, 09:00 (Sobota)

InterContinental Warsaw, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

Mówcy


Wojciech Modest Amaro - samouk / pasjonat / patriota / pionier .
Wiele lat spędził poza granicami kraju , pracując i praktykując w wielu
restauracjach świata , zetknął się z takimi sławami jak Ferran Adria czy Rene
Redzepi , którzy jak twierdzi " mieli decydujący wpływ na jego karierę " .
Amaro sam siebie nazywa jedynie odbiorcą darów i talentów otrzymanych od Boga , co pozwała mu na tworzenie kuchni w oparciu o naturę i jej różnorodność .
Zdobywca historycznej, pierwszej gwiazdki Michelin w Polsce w 2013 roku . Jego
pionierska wizja współczesnej kuchni polskiej zdobyła uznanie na całym świecie
oraz wiele prestiżowych wyróżnień . Autor bestsellerowych książek "Kuchnia
Polska XXI wieku " i "Natura Kuchni Polskiej ". Head Judge w kulinarnym show Top Chef . Założyciel Fundacji Nowe Życie Polska, której celem jest świadczenie
miłosierdzia, m.in. poprzez pomoc osobom bezdomnym, jak również młodzieży w
odnalezieniu sensu w życiu.Założycielka, właścicielka i główna projektantka firmy BIALCON w Białej Podlaskiej. 20 lat temu stworzyła firmę BIALCON. Obecnie firma zatrudnia blisko 300 osób i jest jednym z liderów rynku odzieżowego. Sieć sprzedaży liczy 60 salonów firmowych w całej Polsce. W ramach nowej marki RABARBAR firma produkuje oryginalną odzież z elementami rękodzieła. Nowy projekt to otwarcie szkoły rzemiosła w zabytkowym pałacu i parku w Cileśnicy, na Wschodzie Polski. Firma ma też swoje przedstawicielstwa w Moskwie i Sankt Petersburgu. Firma dwukrotnie brała udział w targach w Moskwie. Eksportuje też do Szwecji. W najbliższym czasie stroje projektowane w Białej Podlaskiej mają szanse zaistnieć na europejskich targach mody.Rafał specjalizuje się w opracowywaniu, w ścisłej współpracy z zarządami firm, skutecznych strategii rozwoju biznesu oraz ich wdrażaniu. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zrealizował z sukcesem kilkadziesiąt projektów z zakresu doradztwa strategicznego, zarządzania kapitałem ludzkim i przeprowadzania zmian organizacyjnych. Jego podejście do planowania strategicznego łączy biznesowe elementy, takie jak: zwiększanie sprzedaży, podnoszenie efektywności i tworzenie innowacji z rozwojem menedżerów oraz kluczowych pracowników w firmie.

Rafał realizował projekty z zakresu planowania i wdrażania strategii dla firm z branż: finansowej, handlowej, BPO/SSC oraz usług profesjonalnych. Przygotował i przeprowadził wiele projektów rozwijających kompetencje pracowników w powiązaniu ze strategią biznesową firmy dla przedsiębiorstw z sektorów budowlanego, produkcyjnego, finansowego, energetycznego, telekomunikacyjnego, farmaceutycznego, FMCG oraz usługowego.

Rafał pracuje w branży szkoleniowo-doradczej od 1999 roku. Od 2004 roku pracował w House of Skills, gdzie kierował zespołem konsultantów i pełnił funkcję partnera. W latach 2005-2009 był wiceprezesem zarządu House of Skills.


W 1989 ukończył Wydział Mechaniczny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni,
pracował na statkach polskich i zagranicznych do 1995 roku. Od 1996
pracuje w grupie Atlas, głownie zajmując się zagadnieniami operacyjnymi:
produkcja i logistyką. W 2005 ukończył podyplomowe studia EMBA
organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Helsinki School
of Economics.
Od 2011 zajmuje się zagranicznymi inwestycjami spółki Atlas.
Obecnie jest Prezesem Zarządu (wg miejscowego nazewnictwa director
general) spółki Cesal SA z siedzibą w Oradei, Rumunia. Większościowym
akcjonariuszem (ponad 98 % akcji) jest polska spółka Atlas sp. z o.o.
Wchodząc na rynek rumuński w 2011 roku zaczynał od zera. Obecnie spółka
Cesal SA posiada fabryki w Oradei i w miejscowości Fundulea (w pobliżu
Bukaresztu). Zatrudnia ponad 100 pracowników. W ubiegłym roku osiągnął
przychód 8 milionów EUR.Grupa Arche powstała poprzez rozwój firmy deweloperskiej Arche, która od
roku 1991 świadczy profesjonalne usługi deweloperskie. Przez ten czas
powstało wiele interesujących projektów i inwestycji.. Łącznie wybudowano
ponad 5500 domów i mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się
mieszkania w Piasecznie pod Warszawą oraz apartamenty w Warszawie
w prestiżowych dzielnicach Wilanów, Mokotów i Ursynów, a także
mieszkania i lofty na terenie osiedla Tobaco Park oraz Matejki w Łodzi. Do
Grupy Arche należy również 8 hoteli. Hotele Arche: Pałac Łochów, Pałac
Sieniawa k. Rzeszowa, Hotel Tobaco w Łodzi, Zamek Biskupi Janów
Podlaski, Hotel Puławska Residence w Warszawie, hotel Arche w Siedlcach i
Częstochowie orazApartamenty Hotelowe w Konstancinie-Jeziornie. Poza
działalnością deweloperską i hotelową Grupa Arche zarządza siecią barów
Zaścianek - Kuchnia za ścianą w Warszawie i Piasecznie oraz Parkiem
Handlowym w Siedlcach. Projekty Arche otrzymały wiele wyróżnień i nagród.


Zbigniew Korba jest radcą prawnym i arbitrem w sądzie arbitrażowym przy Komisji Nadzoru Finansowego. Posiada rozległe doświadczenie w transakcjach finansowych oraz fuzji i przejęć, w których reprezentował instytucje finansowe, międzynarodowe korporacje oraz inwestorów prywatnych, polskich i zagranicznych. Doradzał klientom w różnorakich aspektach inwestowania, przy reorganizacjach grup kapitałowych, sporach korporacyjnych, zawieraniu umów oraz w kwestiach regulacyjnych.

Swoją karierę zaczynał w kancelarii Salans (Dentons), obecnie największej firmy prawniczej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W 2009 r. podjął się misji stworzenia kluczowych praktyk prawnych w nowo powołanej do życia kancelarii PwC Legal. Był szefem praktyk prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz bankowości i finansów. W 2012 roku dołączył jako partner i komplementariusz do Deloitte Legal, dynamicznie rozwijającej się kancelarii prawnej działającej w ramach sieci Deloitte. Od jego dołączenia do chwili obecnej kancelaria potroiła ilość prawników, stając się jedną z największych na rynku.

W trakcie kilkutygodniowej przerwy między pracą dla dwóch firm Wielkiej Czwórki napisał powieść "Transakcja". To książka o prawnikach z silnym wątkiem obyczajowo-rodzinnym.

Zbigniew Korba prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem piątki dzieci.Przedsiębiorca i szkoleniowiec. Producent filmowy (Wiceprezes Stowarzyszenia Rafael, zajmującego się produkcją i dystrybucją filmów). Prowadzi największą polską księgarnię religijną Gloria24.pl oraz wydaje wysokonakładową darmową gazetę ewangelizacyjną "Dobre Nowiny". Pomysłodawca i wykładowca w Akademii Właściwy Tor. Koordynator akcji "Wielka Zmiana" tworzącej film o sile modlitwy różańcowej. Aktywnie zaangażowany w działalność Pro-life, jako fundator w fundacji "Jenen z Nas". Hasłem przewodnim, którym zaraża innych ludzi jest zawołanie "Niech dzieją się dobre rzeczy!". Marzy o zakładaniu szkół opartych o wartości chrześcijańskie, w których na dzieci patrzy się jak na VIP-ów najwyższej klasy. Prywatnie mąż i ojciec, nieustannie zakochany w swojej rodzinie. Jego prywatna strona internetowa to AndrzejSobczyk.Gloria24.plInwestor od 2008 roku, po przeżyciu kataklizmu finansowego na kontrakcie FW40 (GPW), rozpoczął solidną, systematyczną edukację. Wkrótce zaczął odnosić permanentne sukcesy na giełdzie polskiej i amerykańskiej (Nyse/Nasdaq).

Za namową grupy przyjaciół stworzył społeczność i unikalny, autorski Program Rozwoju Inwestora "AmiInwestor", który opiera się o pół-automatyczną analizę komputerową. Obecnie "wepchnięty siłą na scenę" Lider zamkniętej Społeczności Inwestorów, do której dołącza ponad 100 osób rocznie.

W przeszłości odebrał dość nietuzinkową edukację w trzech obcych językach przypadkowo trafiając na skrajnie zachodni kraniec Europy. Nad brzegiem Atlantyku i zimnego morza Celtyckiego "zadekował się" w pretiżowej, francuskiej ENST École Nationale Supérieure des Télécoms. Niestety niedługo potem, z powodu przeciętnych zdolności został wyrzucony na staż w Buenos Aires i zmuszony do obrony pracy po hiszpańsku. Ostatecznie po zakończonej edukacji rozpoczął pracę w 700-osobowej Kalifornijskiej firmie technologicznej z Sillicon Valley "Harmonic", dzięki której pół świata ogląda przekazy wideo. Po 5-latach wrócił do Polski i uwziął się na giełdy światowe.